O perspektywach pracy dla absolwentów WNoZ

26.05.2021

Zagadnienia związane z ofertami pracy skierowanymi do absolwentów kierunków medycznych były tematem III Konferencji Nasza przyszłość w rękach Pracodawców – Absolwenci kierunków medycznych na rynku pracy, która odbyła się 26 maja br. za pośrednictwem platformy ZOOM. Jej organizatorem było Studenckie Koło Naukowe Zarządzania i Środowiska pracy w Ochronie Zdrowia oraz Zakład Zarządzania w Pielęgniarstwie WNoZ z IMMiT GUMed.

W konferencji udział wzięli: rektor prof. Marcin Gruchała, prof. Przemysław Rutkowski – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, dr hab. Aleksandra Gaworska-Krzemińska – prodziekan ds. promocji i rozwoju WNoZ, prof. dr hab. Piotr Wąż – prodziekan ds. dydaktycznych WNoZ, dr Beata Wieczorek-Wójcik, dr Katarzyna Kretowicz i Małgorzata Warska z Zakładu Zarządzania w Pielęgniarstwie, dr Jolanta Olszewska z Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego oraz dr Ewa Bandurska, p.o. kierownika Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia.

Reprezentująca organizatorów wydarzenia przewodnicząca Koła Naukowego Zarządzania i Środowiska Pracy w Ochronie Zdrowia Kira Gryning (I r., II st. kierunku pielęgniarstwo) opowiedziała o zmianach w SKN i zachęciła do współpracy studentów wszystkich kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu.


Nasza_przyszłość_w_rękach_Pracodawców_–_Absolwenci_kierunków_medycznych_na_rynku_pracy.png


Studenci mogli zapoznać się z ofertami pracodawców takich jak: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Copernicus – Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku, Szpitale Pomorskie Sp. z o.o., Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o., Szpital Specjalistyczny w Prabutach Sp. z o.o., Centrum Zdrowia w Kartuzach Sp. z o.o., Urząd Miejski w Gdańsku – Wydział Rozwoju Społecznego. Pracodawcy przedstawili informacje szczególnie istotne z punktu widzenia przyszłych absolwentów. Rozmowa dotyczyła również liczby wakatów na poszczególnych oddziałach i form zatrudnienia. Ponadto poruszono kwestie wynagrodzenia personelu i procesu adaptacji zawodowej w nowej placówce. Studenci mieli okazję zapoznać się z proponowanymi systemami podnoszenia kwalifikacji i doskonalenia zawodowego oraz możliwością łączenia studiów z pracą.

W programie wydarzenia znalazł się także wykład pt. Pomoc Samorządu Zawodowego udzielana w związku z pandemią COVID-19, który zaprezentowała Ewa Bogdańska-Bóll, kierownik Biura Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Ostatnia część spotkania była poświęcona produktom ubezpieczeniowym dla osób wykonujących zawody medyczne. Zaprezentowała je Dorota Martowicz, dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeń INTER Polska S.A.

W ubiegłych latach wydarzenie skupiało się na sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych. W tym roku po raz pierwszy spotkanie skierowane zostało do wszystkich studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Miało ono na celu zaprezentowanie przyszłym absolwentom ofert pracy i warunków zatrudnienia w wybranych podmiotach leczniczych w województwie pomorskim.