StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2020/2021Najlepsi w międzynarodowym ...

Najlepsi w międzynarodowym konkursie

19.05.2021

Pomorski model zintegrowanej opieki dla chorych na zaawansowaną POChP zwyciężył w europejskiej edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu Value Based Healthcare Dragon’s Grant & Endorsement, którego finał odbył się 18 maja br. w Holandii. Wydarzenie miało formułę zbliżoną do programu telewizyjnego, w którym przedsiębiorcy w zaledwie kilka minut musieli wzbudzić zainteresowanie potencjalnych inwestorów swoim pomysłem. W czasie konkursu przedstawicielki UCK i GUMed: dr n. med. Iwona Damps-Konstańska i dr n. o zdr. Ewa Bandurska prezentowały 2-minutowy pitch, najpierw podczas etapu The Lounge: Learn from the community, w którego trakcie eksperci z całego świata doradzali uczestnikom konkursu, w jaki sposób mogą rozwinąć swój projekt, a następnie podczas półfinału i finału.


Od lewej: dr n. med. Iwona Damps-Konstańska i dr n. o zdr. Ewa Bandurska

Na zdjęciu od lewej: dr n. med. Iwona Damps-Konstańska i dr n. o zdr. Ewa Bandurska.


Pomorski model zintegrowanej opieki dla chorych na zaawansowaną POChP został wprowadzony w latach 2010-2012 w celu zmniejszenia liczby zaostrzeń i kosztów opieki oraz poprawy jakości życia chorych na zaawansowaną POChP. Projekt prowadzony jest przez Klinikę Alergologii i Pneumonologii UCK, szpitala klinicznego GUMed z udziałem Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych oraz we współpracy z Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia, szczególnie w zakresie prowadzenia analiz efektywności ekonomicznej.


konkurs_VBHC.jpg


Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie internetowej VBHC Center Europe i w mediach społecznościowych organizatorów.