4.05.2021
Gościem drugiego webinaru w ramach cyklu spotkań Poznaj naszego Eksperta Międzynarodowej Rady Doradczej GUMed będzie prof. Andrea Gallamini, który wygłosi wykład pt. Imaging as a new paradigm to understand physiopathology and guide treatment of Hodgkin lymphoma. Wydarzenie odbędzie się 11.05.2021 r. w godz. 16:00-17:20 na platformie Clickmeeting. Aby wziąć udział w webinarze, należy przesłać formularz zgłoszeniowy.
Głównym obszarem zainteresowań badawczych prof. Gallaminiego jest leczenie oraz funkcjonalność obrazowania w chłoniaku Hodgkina i leczenie chłoniaka z obwodowych komórek T. W szczególności prof. Gallamini jest autorem wskaźnika prognostycznego chłoniaków T komórkowych oraz był jednym z pierwszych na świecie, który określił rolę wczesnego badania PET/CT w ocenie odpowiedzi chorych na chłoniaka Hodgkina; był współtwórcą skali z Deauville używanej w ocenie badań PET/CT w chłoniakach, był i jest głównym badaczem szeregu kluczowych badań klinicznych w chłoniaku Hodkina. Jest w pierwszej piętnastce najbardziej znanych badaczy chłoniaka Hodgkina na świecie. Od 13 lat współpracuje z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i polskimi hematologami, za co został uhonorowany medalem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Obecnie wspólnie z prof. Janem Maciejem Zauchą jest głównym badaczem niekomercyjnego międzynarodowego badania klinicznego RAFTING finansowanego przez Agencje Badań Medycznych prowadzonego u chorych na wczesną postać chłoniaka Hodgkina.
Naukowiec jest profesorem hematologii na Wydziale Badań i Innowacji Oddział Centrum Onkologii Antoine Lacassagne w Nicei (Francja). Ponadto współpracuje z Post Graduation Schools of Hematology na Uniwersytecie w Turynie (Włochy) i Uniwersytecie w Cagliari (Włochy). Więcej informacji o Ekspercie można znaleźć na stronie IDUB GUMed.
W ramach Programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza w najbliższych miesiącach odbędzie się cykl webinarów pt. Poznaj naszego Eksperta Międzynarodowej Rady Doradczej GUMed. Sprawne zarządzanie rozwojem Uczelni w zakresie badawczym wymaga weryfikacji działań i bieżącej korekty realizowanych inicjatyw. Na te potrzeby została utworzona specjalna jednostka akademicka, w której skład wchodzą uznani specjaliści z zagranicznych uczelni medycznych i podmiotów branżowych. Głównym celem Rady jest zapewnienie bezstronnej oceny działań́ Uczelni, jak również usprawnienie jej dalszego, dynamicznego rozwoju. Podczas spotkań prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem oraz omówią zagadnienia związane z ich bieżącą aktywnością naukową. Więcej informacji na temat Międzynarodowej Rady Doradczej na stronie IDUB GUMed.