StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2020/2021Przedstawiamy ekspertów Mię...

Przedstawiamy ekspertów Międzynarodowej Rady Doradczej

16.04.2021

prof. Christoph C. Zielinski
prof. Christoph C. Zielinski

Gościem pierwszego webinaru w ramach cyklu spotkań Poznaj naszego Eksperta Międzynarodowej Rady Doradczej GUMed będzie profesor Christoph C. Zielinski, który wygłosi wykład pt. Immune Checkpoint Inhibitors in Cancer. Wydarzenie odbędzie się 26.04.2021 r. w godzinach 17:00-18:30. Aby wziąć udział w webinarze, należy przesłać formularz zgłoszeniowy w terminie do 23.04.2021 r.

Profesor Zielinski jest jednym z czołowych onkologów w Europie. Jego główne zainteresowania naukowe koncentrują się na badaniach klinicznych raka piersi i raka płuca oraz medycynie spersonalizowanej i immunoonkologii. Specjalista przez wiele lat kierował Kliniką Onkologii i Kompleksowym Centrum Onkologii w Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Central European Cooperative Oncology Group (CEOOG), dyrektora medycznego Central European Cancer Center i Wiener Privatklinik w Wiedniu oraz jest redaktorem naczelnym czasopisma Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) ESMO Open – Cancer Horizons. Więcej informacji o profesorze Zielinskim można znaleźć w linku.

W ramach Programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza w najbliższych miesiącach odbędzie się cykl webinarów pt. Poznaj naszego Eksperta Międzynarodowej Rady Doradczej GUMed. Sprawne zarządzanie rozwojem Uczelni w zakresie badawczym wymaga weryfikacji działań i bieżącej korekty realizowanych inicjatyw. Na te potrzeby została utworzona specjalna jednostka akademicka, w której skład wchodzą uznani specjaliści z zagranicznych uczelni medycznych i podmiotów branżowych. Głównym celem Rady jest zapewnienie bezstronnej oceny działań́ Uczelni, jak również usprawnienie jej dalszego, dynamicznego rozwoju. Podczas spotkań prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem oraz omówią zagadnienia związane z ich bieżącą aktywnością naukową. Więcej informacji na temat Międzynarodowej Rady Doradczej na stronie.