StartUczelniaKalendarium wydarzeńSzkolenie pt. "Proces recen...

Szkolenie pt. "Proces recenzji naukowej"

Pracownicy naukowi i doktoranci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zainteresowani pogłębianiem wiedzy z zakresu publikowania prac naukowych, a w szczególności publikacji w czasopismach naukowych mogą wziąć udział w cyklu szkoleniu online, które odbędzie się 26 kwietnia br. w ramach cyklu seminariów, z których każde jest poświęcone poszczególnym etapom przygotowania oraz publikacji artykułu naukowego – od jego planowania, pisania, przez wybór dobrego czasopisma do jego publikacji, aż po proces recenzji. Tożsame szkolenia zostaną zorganizowane dla UG i PG, tworzących razem z GUMed Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita. Przewidziano także nagranie i udostępnienie webinarów, aby możliwe było ich obejrzenie w innym terminie.


Kopia_young_scientist_program_(12).png


dr inż. Katarzyna Gaca-Zając
dr inż. Katarzyna Gaca-Zając

Proces recenzji naukowej
Podczas szkolenia zostanie omówiony temat recenzji, której poddawane są artykuły przed publikacją w rzetelnych czasopismach naukowych. Przedstawione będą zasady realizacji recenzji i jej przebieg, jak również rady oraz sugestie pochodzące od redaktorów oraz recenzentów, mówiące na co warto zwrócić uwagę odpowiadając na uwagi zawarte w recenzji.
26.04.2021 r. godz. 12:00-13:15
Rejestracja: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_7rqjom9sRja_6hcz826V1w

PROWADZĄCA SZKOLENIE

Dr inż. Katarzyna Gaca-Zając – absolwentka University of Strathclyde, posiadająca blisko dekadę doświadczenia w pracy naukowej i dydaktycznej w Europie, specjalizująca się w chemii polimerów oraz w badaniu kinetyki reakcji chemicznych. Obecnie starszy konsultant klienta w firmie Elsevier, odpowiadająca za rejon Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalistka w zakresie baz danych oraz rozwiązań firmy Elsevier dla naukowców. Pasjonuje się tematyką etyki w pracy i komunikacji naukowej, a także problematyką szeroko pojętej bibliometrii.

Czas i miejsce:

2021-04-26

12:00-13:15

Spotkanie online