StartUczelniaKalendarium wydarzeńSzkolenie pt. "Mądry wybór ...

Szkolenie pt. "Mądry wybór czasopisma"

Pracownicy naukowi i doktoranci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zainteresowani pogłębianiem wiedzy z zakresu publikowania prac naukowych, a w szczególności publikacji w czasopismach naukowych mogą wziąć udział w cyklu szkoleniu online, które odbędzie się 19 kwietnia br. w ramach cyklu seminariów, z których każde jest poświęcone poszczególnym etapom przygotowania oraz publikacji artykułu naukowego – od jego planowania, pisania, przez wybór dobrego czasopisma do jego publikacji, aż po proces recenzji. Tożsame szkolenia zostaną zorganizowane dla UG i PG, tworzących razem z GUMed Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita. Przewidziano także nagranie i udostępnienie webinarów, aby możliwe było ich obejrzenie w innym terminie.


Kopia_young_scientist_program_(12).png


dr inż. Katarzyna Gaca-Zając
dr inż. Katarzyna Gaca-Zając

Mądry wybór czasopisma
Celem seminarium jest zapoznanie naukowców oraz doktorantów z dobrymi praktykami w wyborze czasopisma, narzędziami i wskaźnikami bibliometrycznymi, które umożliwiają wybór oraz ocenę czasopism naukowych. Uczestnicy poznają zasady, o których należy pamiętać korzystając ze wskaźników bibliometrycznych, a także dowiedzą się, z jakich narzędzi można korzystać, aby świadomie wybrać dobre czasopismo do opublikowania swojej pracy naukowej. Szkolenie obejmuje również kwestię publikacji w modelu otwartego dostępu.
19.04.2021 r. godz. 12:00-13:15
Rejestracja: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_3ZpnDJFzRe2dA7HsULqTZg

PROWADZĄCA SZKOLENIE

Dr inż. Katarzyna Gaca-Zając – absolwentka University of Strathclyde, posiadająca blisko dekadę doświadczenia w pracy naukowej i dydaktycznej w Europie, specjalizująca się w chemii polimerów oraz w badaniu kinetyki reakcji chemicznych. Obecnie starszy konsultant klienta w firmie Elsevier, odpowiadająca za rejon Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalistka w zakresie baz danych oraz rozwiązań firmy Elsevier dla naukowców. Pasjonuje się tematyką etyki w pracy i komunikacji naukowej, a także problematyką szeroko pojętej bibliometrii.

Czas i miejsce:

2021-04-19

12:00-13:15

Spotkanie online