StartUczelniaKalendarium wydarzeńWirtualne Drzwi Otwarte Wyd...

Wirtualne Drzwi Otwarte Wydziału Farmaceutycznego

Wykład online w ramach projektu Farmalityka – pt. CRO, czyli outsourcing prac badawczych odbędzie się 18 marca 2021 r. o godz. 19:00 na platformie Zoom. Poprowadzi go dr n. farm. Katarzyna Hoppe.

Bezpośredni link do spotkania

Dane do zalogowania się na platformie Zoom:

Meeting ID: 950 6586 4686

Passcode: 002202


dr n. farm. Katarzyna Hoppe
dr n. farm. Katarzyna Hoppe

Sylwetka prelegenta: dr n. farm. Katarzyna Hoppe – absolwentka kierunku farmacja Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracowała jako asystent w Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej w latach 2010-2018. Od 2019 roku związana z przemysłem farmaceutycznym prowadząc projekty badawcze w firmie Evotec w Wielkiej Brytanii.

Streszczenie wykładu: CRO, czyli outsourcing prac badawczych

Organizacje określane mianem CRO to wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z innymi firmami farmaceutycznymi przy opracowywaniu nowych leków oraz sprzętu medycznego. Do lat 90. XX wieku strategia outsourcingu była wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne głównie w celu prowadzenia późnych faz rozwoju leku. Obecnie podmiotom zewnętrznym można zlecić cały proces projektowania leków. Na duży popyt usług oferowanych przez firmy CRO ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest obniżenie kosztów poprzez uzupełnienie własnych zasobów zarówno technicznych, jak i merytorycznych.

W trakcie wykładu postaram się opowiedzieć na czym polega praca naukowca w CRO. Jakie są różnice w prowadzeniu projektów badawczych pomiędzy akademią, firmami innowacyjnymi, generycznymi a CRO. Na przykładzie firmy Evotec, opowiem na jakim etapie rozwoju leku organizacja CRO może mieć swój wkład? Czy praca w firmie farmaceutycznej zawsze odbywa się w warunkach GMP?


Wszystkich słuchaczy zainteresowanych wykładem prosimy o zalogowanie się na platformie Zoom przy użyciu powyższego linka lub danych na 15 min przed planowanym spotkaniem.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony internetowej Wydziału Farmaceutycznego, na której w zakładce Farmalityka dostępne są: harmonogram wykładów, listy zaproszonych prelegentów oraz informacje związane z technicznym połączeniem się uczestnika z platformą online.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego wf.promocja@gumed.edu.pl. Z chęcią odpowiemy na wszelkiego rodzaju pytania.

Czas i miejsce:

2021-03-18

19:00-20:00

online