StartUczelniaKalendarium wydarzeńKonferencja "Hand in Hand i...

Konferencja "Hand in Hand into the Future"

Kopia_Bez_tytułu.png

Relacje z absolwentami zagranicznymi. Czym są? Na czym polegają? Dlaczego warto się w nie angażować i nawiązywać kontakt z naszymi absolwentami za granicą? Jak utrzymywanie kontaktu z absolwentami wpływa na uczelnię? W jaki sposób może być pomocne lub korzystne? Jak uczynić pierwsze kroki w tych relacjach i jak je utrzymywać? Co sprzyja ich rozwojowi i trwaniu? Co uczelnie mają do zaoferowania swoim absolwentom zagranicznym? Jak utrzymywać relacje z absolwentami różnych kierunków studiów i z różnych stron świata? Relacje z absolwentami a wsparcie rozwoju kariery – zatrudnialność absolwentów – czy i jak uczelnia może pomóc? Studenci studiują na konkretnej uczelni, ale mieszkają i żyją w mieście i regionie – miejskie, aglomeracyjne i regionalne podejście do relacji z absolwentami zagranicznymi.

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych relacjami z absolwentami zagranicznymi do wzięcia udziału w zdalnej konferencji pt. Hand in Hand into the Future. W środę, 10 marca 2021 r., eksperci zagraniczni i polscy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie relacji z absolwentami zagranicznymi podczas trzech sesji. Konferencja jest organizowana w ramach projektu w Programie NAWA Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pt. International Alumni.

Konferencję organizuje zespół w składzie:
Dr Jacek Kaczmarek – Przedstawiciel GUMed ds. Relacji z Absolwentami Zagranicznymi, kierownik projektu HHF,
Ewa Kiszka – Kierownik Działu ds. Umiędzynarodowienia Uczelni GUMed,
Edyta Lachowicz-Santos – Dyrektor Biura Strategii Internacjonalizacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, członkini Rady Generalnej EAIE.

Szczegółowy program, formularz rejestracyjny oraz pozostałe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Czas i miejsce:

2021-03-10

9:00-13:00

Spotkanie online