Student GUMed ze stypendium Prezydenta Miasta Gdańska

29.01.2021

Adrian Perdyan, student VI roku kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia naukowe.

Adrian Perdyan
Adrian Perdyan

- Jestem aktywnym członkiem szeregu stowarzyszeń i organizacji. Prowadzę działalność społeczną na rzecz pacjentów onkologicznych jako wolontariusz w Fundacji Polskiej Ligi Walki z Rakiem. Co więcej, przewodniczę dwóm Studenckim Kołom Naukowym: przy Klinice Onkologii i Radioterapii oraz Zakładzie Patomorfologii. Ponadto, jestem wiceprzewodniczącym Studenckiego Towarzystwa Naukowego GUMed oraz należę do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, w którym obecnie pełnię funkcję koordynatora narodowego ds. praktyk klinicznych dla studentów wyjeżdżających – mówi Adrian Perdyan o swoich osiągnięciach, które doceniły instytucje przyznające stypendia. – Swoją działalność naukową skupiam w tematyce onkologii, a w szczególności raka jelita grubego i raka płuca. Wygłaszam referaty na konferencjach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym oraz publikuję artykuły w czasopismach naukowych (IF=14.4).

Jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia naukowe przyznawane jest studentom uczelni wyższych, którzy uzyskali sukcesy znacząco przewyższające tematycznie zakres programu studiów oraz mieszka w Gdańsku i działa na rzecz tego miasta. Ubiegać się o nie może każda osoba spełniająca wymogi przewidziane regulaminem, która złoży odpowiedni wniosek. Może on także zostać złożony przez organy samorządu studentów lub kierowników jednostek organizacyjnych uczelni. Zostaje on rozpatrzony przez komisję stypendialną, a listę laureatów zatwierdza Prezydent Gdańska.

Ponadto Adrian Perdyan znalazł się w gronie finalistów stypendium Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego. Jest to nagroda dla osób w wieku od 18 do 26 lat, które inicjują różnego rodzaju działania społeczne bądź posiadają osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub społeczno-kulturalne, a ich dokonania poparte są listami motywacyjnymi od współpracujących z nimi instytucji. Wnioskować o nie mogą osoby zainteresowane uzyskaniem stypendium lub osoby trzecie w ich imieniu. Kapituła wybiera 10 finalistów, spośród których wyłoniony zostaje laureat.