StartUczelniaKalendarium wydarzeńWirtualne Drzwi Otwarte Wyd...

Wirtualne Drzwi Otwarte Wydziału Farmaceutycznego

Wykład online w ramach projektu Farmalityka – pt. Egzotyczne rośliny lecznicze, użytkowe, ciekawe – czyli moje botaniczne przygody odbędzie się 4 lutego 2021 r. o godz. 19:00 na platformie Zoom. Poprowadzi go dr Piotr Madanecki – absolwent Wydziału Biologii Geografii i Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.


Bezpośredni link do spotkania

Dane do zalogowania się na platformie Zoom:

Meeting ID: 957 0582 5034

Passcode: 473643


dr Piotr Madanecki
dr Piotr Madanecki

Sylwetka prelegenta: dr Piotr Madanecki – absolwent Wydziału Biologii Geografii i Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 2005 uzyskał stopień doktora w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w dyscyplinie nauk farmaceutycznych. Obecnie pracownik badawczo-dydaktyczny w Katedrze i Zakładzie Biologii i Botaniki Farmaceutycznej GUMed. Przyrodnik, botanik, honorowy opiekun naukowy Ogrodów Pokazowych i Palmiarni Frank-Raj. Zainteresowania naukowe dotyczą zastosowania rozwiązań informatycznych opartych na sieciach komputerowych w nauce i dydaktyce.

Streszczenie wykładu: Egzotyczne rośliny lecznicze, użytkowe, ciekawe – czyli moje botaniczne przygody

Egzotyczne rośliny to pasja i wyzwanie. Mimo że wiele gatunków wymaga trudnych do zapewnienia poza ogrzewaną szklarnią bądź palmiarnią warunków uprawy, istnieją też takie, które można z powodzeniem próbować uprawiać w domowym zaciszu, w nieogrzewanej szklarni a nawet bezpośrednio w ogrodzie. Podczas prezentacji będzie można dowiedzieć się między innymi:

• co ciekawego hodowca roślin egzotycznych może kupić w warzywniaku,

• jak pozyskać ciekawe gatunki do hodowli ,

• jak wygląda pokrzywa z Majorki i z czego robi się proszek na swędzenie,

• co wspólnego ma fasola z patriotyzmem ,

• i czego może szukać hodowca tropikalnych lilii wodnych o 7.00 rano na wybiegu słoni w Oliwskim ZOO?


Wszystkich słuchaczy zainteresowanych wykładem prosimy o zalogowanie się na platformie Zoom przy użyciu powyższego linka lub danych na 15 min przed planowanym spotkaniem.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony internetowej Wydziału Farmaceutycznego, na której w zakładce Farmalityka dostępne są: harmonogram wykładów, listy zaproszonych prelegentów oraz informacje związane z technicznym połączeniem się uczestnika z platformą online.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego wf.promocja@gumed.edu.pl. Z chęcią odpowiemy na wszelkiego rodzaju pytania.

Czas i miejsce:

2021-02-04

19:00-20:00

online