StartUczelniaKalendarium wydarzeńWirtualne Drzwi Otwarte Wyd...

Wirtualne Drzwi Otwarte Wydziału Farmaceutycznego

Wykład online w ramach projektu Farmalityka – pt. Wykonywanie zawodu farmaceuty w laboratorium klinicznym odbędzie się 21 stycznia 2021 r. o godz. 19:00 na platformie Zoom. Poprowadzi go Pan dr n. med. Paweł Chrzan – asystent w Centralnym Laboratorium Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, podczas swojego wykładu opowie o praktycznych aspektach wykonywania zawodu farmaceuty w laboratorium klinicznym.


Bezpośredni link do spotkania

Dane do zalogowania się na platformie Zoom:

Meeting ID: 991 7788 9557

Passcode: 475406


dr n. med. Paweł Chrzan
dr n. med. Paweł Chrzan

Sylwetka prelegenta: dr n. med. Paweł Chrzan – absolwent Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Gdańsku. Doktorat obroniony na wydziale lekarskim AMG z zakresu genetyki raka piersi. Obecnie asystent w Centralnym Laboratorium Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W latach 2000 do 2010 zastępca kierownika Centralnego Laboratorium ds. ekonomizacji. Działacz samorządu aptekarskiego w latach 2002-2011 wiceprezes Gdańskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, 2011-2019 Prezes GORA i członek Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Streszczenie wykładu: Wykonywanie zawodu farmaceuty w laboratorium klinicznym

Jeszcze do niedawna w trakcie studiów na wydziale farmaceutycznym można było uzyskać tytuł magistra farmacji na kierunku analityki klinicznej. A po stażu w aptece uzyskiwało się prawo wykonywania zawodu farmaceuty. Wejście w życie ustawy o zawodzie diagnosty laboratoryjnego spowodowało, że farmaceuci zatrudnieni w laboratoriach uzyskiwali również prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. Zakres pracy w laboratorium diagnostycznym powoduje, że wiadomości nabyte na studiach na wydziale farmaceutycznym są niezwykle przydatne i niejednokrotnie unikalne. Prowadziło to często do ciekawych sytuacji, o których opowiem w najbliższy czwartek…


Wszystkich słuchaczy zainteresowanych wykładem prosimy o zalogowanie się na platformie Zoom przy użyciu powyższego linka lub danych na 15 min przed planowanym spotkaniem.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony internetowej Wydziału Farmaceutycznego, na której w zakładce Farmalityka dostępne są: harmonogram wykładów, listy zaproszonych prelegentów oraz informacje związane z technicznym połączeniem się uczestnika z platformą online.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego wf.promocja@gumed.edu.pl. Z chęcią odpowiemy na wszelkiego rodzaju pytania.

Czas i miejsce:

2021-01-22

19:00-20:00

spotkanie online