Kalendarium wydarzeń

StartUczelniaKalendarium wydarzeńSympozjum Kariera Farmaceut...

Sympozjum Kariera Farmaceuty 2021

mgr Inga Ścibiorek
mgr Inga Ścibiorek

Sympozjum Kariera Farmaceuty odbywa się cyklicznie na Wydziale Farmaceutycznym GUMed, a jego ideą jest przedstawienie studentom farmacji możliwych ścieżek rozwoju oraz wsparcie ich w aktywnym wejściu na farmaceutyczny rynek pracy. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Gdańsk, a patronat nad nim objął rektor GUMed prof. Marcin Gruchała. Cele projektu to zapoznanie studentów farmacji z ofertą oraz profilem działalności firm związanych z branżą farmaceutyczną, a także umożliwienie im konfrontacji posiadanych umiejętności z oczekiwaniami potencjalnych pracodawców.

mgr Magdalena Zarazińska
mgr Magdalena Zarazińska

Tegoroczna XIV edycja Sympozjum Kariera Farmaceuty ze względu na sytuację epidemiologiczną odbędzie się online na platformie Zoom. W każdy kolejny wtorek stycznia 2021 r. o godz. 18:00 transmitowana będzie prelekcja wygłoszona przez reprezentanta branży farmaceutycznej.

dr Dariusz Suchy
dr Dariusz Suchy

5 stycznia 2021 r. wykład pt. Monitorowanie bezpieczeństwa produktów leczniczych – znajdź swoje miejsce w branży farmaceutycznej poprowadzi mgr Inga Ścibiorek z firmy Boehringer Ingelheim, odpowiedzialna za monitorowanie bezpieczeństwa produktów leczniczych w Polsce.

mgr Mateusz Szamałek
mgr Mateusz Szamałek

Na 12 stycznia 2021 r. zaplanowano wystąpienie pt. Farmacja szpitalna – wszystko co musisz wiedzieć o pracowni żywienia pozajelitowego. Przedstawi je mgr Magdalena Zarazińska, uczestniczka pierwszej edycji Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów, inicjatywy powstałej we współpracy Naczelnej Izby Aptekarskiej i Stowarzyszenia Farmaceutów Szpitalnych w Hiszpanii.

19 stycznia 2021 r. wykład pt. Praca w przemyśle farmaceutycznym – webinar z wykładowcą BioAkademii wygłosi dr Dariusz Suchy, kierownik Działu Rozwoju Produktu Gotowego w firmie Polpharma Biologics w Gdańsku, gdzie odpowiada za rozwój formulacji leków biopodobnych, dobór opakowania bezpośredniego oraz rozwój procesu produkcji form gotowych.

26 stycznia 2021 r. odbędzie się z kolei prelekcja pt. Praca w hurtowni farmaceutycznej – poznaj ciekawą alternatywę do pracy w aptece. Poprowadzi ją mgr Mateusz Szamałek, kierownik hurtowni farmaceutycznej w grupie NEUCA, sekretarz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej i członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Regulacyjnej GRP, a także autor licznych publikacji w Magazynie Aptekarskim i Farmacji Wielkopolskiej.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Czas i miejsce:

2021-01-05, 2021-01-12, 2021-01-19, 2021-01-26

18:00

Spotkanie online