Dzień Wykładu

zaproszenie_PL.JPG

Za nami kolejny Dzień Wykładu. Tę wyjątkową uroczystość obchodzimy w naszej Uczelni 15 grudnia na pamiątkę ostatniego wykładu, który tego dnia w 1939 r. wygłosił prof. Michał Reicher na Wydziale Lekarskim USB w Wilnie, a sześć lat później w 1945 r. po raz pierwszy stanął za katedrą Akademii Lekarskiej w Gdańsku.

Tegoroczny wykład, a raczej opowieść zaprezentował dr Marek Bukowski z Muzeum GUMed. W barwny sposób przybliżył historię Uczelni i jej wykładowców.

Tradycyjnie Dzień Wykładu połączony był z wręczeniem nagród rektora za wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne oraz organizacyjne za 2019 rok. W trosce o bezpieczeństwo społeczności akademickiej władze Uczelni podjęły decyzję, aby wydarzenie odbyło się w formie transmisji online. Pielęgnowana od lat tradycja połączyła się z nowoczesnymi technologiami, tak aby każdy przed monitorem komputera czy ekranem telefonu poczuł się częścią naszej akademickiej społeczności. Internetową formę Dnia Wykładu przygotowała Sekcja Promocji we współpracy z Action Studio.

Dzień Wykładu można obejrzeć na profilu GUMed na Facebooku.

Lista osób wyróżnionych nagrodą rektora:

Lista laureatów nagrody rektora (1,53 MB)

Czas i miejsce:

2020-12-15

12:00

Profil GUMed na Facebooku