StartUczelniaKalendarium wydarzeńKonferencja modułowa PolSen...

Konferencja modułowa PolSenior2 "Sytuacja zdrowotna seniorów w Polsce"

POLSenior2.jpg

Ostatnia z trzech modułowych konferencji poświęconych projektowi PolSenior2 pt. Sytuacja zdrowotna seniorów w Polsce zaplanowana została na 7 grudnia 2020 r. Będzie ona stanowić ciąg dalszy prezentacji wyników badania stanu zdrowia osób starszych. Wydarzenie to ma przyczynić się do dalszego upowszechniania wiedzy w obszarze geriatrii oraz gerontologii i takich zmian w systemie ochrony zdrowia, a także opieki socjalnej, które przełożą się na zapewnienie coraz lepszej opieki osobom starszym w Polsce.

W ramach projektu przebadano reprezentatywną względem wieku, płci i miejsca zamieszkania grupę 6000 Polaków, w wieku 60 i więcej lat. Metodologia badania opierała się na badaniach kwestionariuszowych, analizie wielu parametrów krwi i moczu respondentów, prostych testach sprawnościowych oraz pomiarach ważnych dla zdrowia osób starszych parametrów, takich jak m.in.: ciśnienie krwi czy siła uścisku dłoni. Ważnym elementem badania były również skale i testy wchodzące w skład Całościowej Oceny Geriatrycznej. Uzyskane wyniki badania PolSenior 2, zaprezentowane na konferencjach, będą istotnym głosem w dyskusji nad dalszym kształtowaniem polityki zdrowotnej i społecznej tak, aby adekwatnie odpowiadała na potrzeby rosnącej liczby osób starszych w naszym kraju.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie wydarzenia.

Konferencja będzie transmitowana online. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie. Link do wydarzenia zostanie udostępniony po rejestracji.

Projekt Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszych, w tym jakości życia związanej ze zdrowiem – PolSenior 2 jest realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Dodatkowe informacje o projekcie PolSenior 2.

Czas i miejsce:

2020-12-07

10:00-12:00

Online