StartUczelniaKalendarium wydarzeńWirtualne Drzwi Otwarte Wyd...

Wirtualne Drzwi Otwarte Wydziału Farmaceutycznego

Wykład online w ramach projektu Farmalityka – pt. Hybrydyzacja – jak atomy tworzą relacje i co z tego wynika? odbędzie się 3 grudnia 2020 r. o godz. 19:00 na platformie Zoom. Poprowadzi go dr hab. Aneta Pogorzelska, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej GUMed.


Bezpośredni link do spotkania

Dane do zalogowania się na platformie Zoom:

Meeting ID: 986 8773 9143

Passcode: 939704


Sylwetka prelegenta: dr hab. Aneta Pogorzelska – absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawodowo związana z syntezą chemiczną i projektowaniem nowych związków o potencjalnym działaniu terapeutycznym ukierunkowanym na leczenie chorób nowotworowych oraz zakażeń bakteryjnych i wirusowych.

Streszczenie wykładu: Hybrydyzacja – jak atomy tworzą relacje i co z tego wynika?

Mechanika kwantowa wywołuje w większości nas pewną obawę. Jest to pojęcie tak abstrakcyjne, że mało kto wierzy, że jest w stanie zrozumieć zjawiska zachodzące na poziomie atomów. Nic więc dziwnego, że hybrydyzacja wydaje się większości z nas pojęciem skomplikowanym, związanym z przykrą koniecznością nauczenia się definicji „na pamięć”. W trakcie niniejszego wykładu postaram się omówić teorię hybrydyzacji w sposób jasny, ograniczając trudną terminologię do minimum. Skupię się na praktycznych aspektach i mam przeczucie, że dla większości słuchaczy proces tworzenia wiązań chemicznych przestanie być enigmatyczny i stanie się zwyczajnie prosty i intuicyjny. Zaczniemy od podstaw, przypomnimy budowę atomu, uporządkujemy elektrony, spakujemy je w kratki i ostatecznie zrozumiemy jak atomy łączą się w cząsteczki , cząsteczki o ściśle określonym kształcie. W końcu w przyrodzie wszystko ma swój porządek.


Wszystkich słuchaczy zainteresowanych wykładem prosimy o zalogowanie się na platformie Zoom przy użyciu powyższego linka lub danych na 15 min przed planowanym spotkaniem.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony internetowej Wydziału Farmaceutycznego, na której w zakładce Farmalityka dostępne są: harmonogram wykładów, listy zaproszonych prelegentów oraz informacje związane z technicznym połączeniem się uczestnika z platformą online.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego wf.promocja@gumed.edu.pl. Z chęcią odpowiemy na wszelkiego rodzaju pytania.

Czas i miejsce:

2020-12-03

19:00-20:00

spotkanie online