StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2020/2021Przyszłość dzięki przeszłoś...

Przyszłość dzięki przeszłości – opowieść o historii medycyny

17.11.2020

Muzeum_logo.jpg
LOGO_MNiSW_-_PL_.jpg

Przyszłość dzięki przeszłości – opowieść o rozwoju medycyny to tytuł projektu realizowanego przez Muzeum GUMed. Jego celem jest upowszechnienie historii medycyny, a w jego ramach powstanie Wirtualne Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki temu z dowolnego miejsca na świecie będzie można zapoznać się z wybranymi eksponatami znajdującymi się w zbiorach Muzeum, poznać ich historię i rolę, jaką odegrały w rozwoju poszczególnych dziedzin medycyny.

– Planujemy również wydanie ilustrowanego albumu Historia medycyny. Tajemnice z muzealnej półki – dodaje dr Marek Bukowski z Muzeum naszego Uniwersytetu, koordynator projektu. – Jednocześnie, gdy tylko będzie to możliwe, w siedzibie Muzeum kontynuowane będą lekcje muzealne oraz oprowadzanie kuratorskie. Towarzyszyć im będą działania popularnonaukowe w przestrzeni miejskiej.

Projekt dofinansowano z programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy można znaleźć na stronie Muzeum GUMed, z kolei na YouTube dostępna jest filmowa zapowiedź przedsięwzięcia.