StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2019/2020Sukcesy studentów w żeglars...

Sukcesy studentów w żeglarstwie

10.09.2020

Akademickie Mistrzostwa Polski

Od 31 sierpnia do 3 września br. w Wilkasach na Mazurach odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. GUMed reprezentowała damska załoga w składzie: Katarzyna Harc (I rok, biotechnologia oraz fizjoterapia), Hanna Dzik (I rok, psychologia zdrowia) oraz Alicja Bielachowicz (IV rok, kierunek lekarski).

Studenci ścigali się przez 3 dni na jachtach klasy Omega Standard, wystartowało 58 załóg z 27 szkół wyższych. Całym regatom towarzyszyły warunki silnowiatrowe, ostatniego dnia nawet do 25 węzłów. Wystartowało aż 17 załóg medycznych reprezentujących 8 uczelni. W klasyfikacji generalnej załoga AZS GUMed odniosła historyczny sukces zajmując 8. lokatę!

Ponadto zespół został wyróżniona w dodatkowych klasyfikacjach: 1 miejsce w klasyfikacji sterniczek, 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej uczelni medycznych oraz 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni medycznych.

Szczegółowe wyniki oraz relacja z wydarzenia.

Akademickie Mistrzostwa Pomorza

21 sierpnia w Yacht Club Rewa miały miejsce Akademickie Mistrzostwa Pomorza w żeglarstwie. Wystartowało 11 załóg. Naszą Uczelnię reprezentowały dwa zespoły:

I: Alan Al-Khatab (III rok, kierunek lekarski), Stanisław Bajerski (I rok, kierunek lekarski), Tomasz Domżalski (III rok, psychologia zdrowia)

II: Julia Gralka (II rok, kierunek lekarski), Ewa Sokolewicz (IV rok, kierunek lekarski), Wojciech Nazar (II rok, kierunek lekarski)

Po rozegranych wyścigach I załoga zajęła 4 miejsce po równym pływaniu. II załoga zajęła 11 lokatę. W zawodach wzięło udział kilku żeglarzy z naszej Uczelni, którzy wcześniej nie brali udziału w regatach.

W ogólne klasyfikacji I miejsce zdobyła: Akademia Morska w Gdyni, II: AWFiS Gdańsk.