StartUczelniaKalendarium wydarzeńFarmalityka - Wykład

Farmalityka - Wykład

W imieniu całego zespołu Farmalityki zapraszamy na kolejny wykład naszego gościa – dra Piotra Madaneckiego. Wykład pt. Wojny, sojusze i wyścigi zbrojeń czyli o owadach i roślinach leczniczych odbędzie się 17 września 2020 r. o godz. 19:00 na platformie Zoom.

Bezpośredni link do spotkania

Dane do zalogowania się na platformie Zoom:

Meeting ID: 986 0984 0732

Passcode: 362139

Streszczenie wykładu: Wojny, sojusze i wyścigi zbrojeń czyli o owadach i roślinach leczniczych
Obserwując kwitnącą łąkę dostrzegamy często jedynie sielską kompozycję barw wzbogaconą mniej lub bardziej miłym dla ucha bzyczeniem owadów. Tymczasem w tym spokojnym i pogodnym na pierwszy rzut oka środowisku trwa niekończąca się walka i przepychanki. Mam tu na myśli skomplikowane interakcje owad – roślina. Są one o wiele bardziej złożone niż możemy sobie wyobrazić i trwają o wiele dłużej niż sądziliśmy. Na wykładzie postaram się opowiedzieć jak owady (i inne zwierzęta) „wyhodowały” dla nas rośliny lecznicze (rośliny ozdobne zresztą też :-) ).

Sylwetka prelegenta: dr Piotr Madanecki – absolwent Wydziału Biologii Geografii i Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 2005 uzyskał stopień doktora w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w dyscyplinie nauk farmaceutycznych. Obecnie pracownik badawczo-dydaktyczny w Katedrze i Zakładzie Biologii i Botaniki Farmaceutycznej GUMed. Zainteresowania naukowe dotyczą zastosowania rozwiązań informatycznych opartych na sieciach komputerowych w nauce i dydaktyce.

Wszystkich słuchaczy zainteresowanych wykładem prosimy o zalogowanie się na platformie Zoom przy użyciu powyższego linka lub danych na 15 min przed planowanym spotkaniem.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia strony internetowej Wydziału Farmaceutycznego, na której w zakładce Farmalityka dostępne są: harmonogram wykładów, listy zaproszonych prelegentów oraz informacje związane z technicznym połączeniem się uczestnika z platformą online.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego wf.promocja@gumed.edu.pl. Z chęcią odpowiemy na wszelkiego rodzaju pytania.

Czas i miejsce:

2020-09-17

19:00-20:00

spotkanie online