Wieczór pełen wrażeń w Bibliotece AMG

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2008/2009Wieczór pełen wrażeń w Bibl...

Wieczór pełen wrażeń w Bibliotece AMG

11.05.2009

„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana”, taka maksyma przyświecała Wieczorowi w Bibliotece, który odbył się 10 maja w Bibliotece Głównej AMG.

Goście wysłuchali recitalu Grażyny Orlińskiej i Grzegorza Marchowskiego „Zielony księżyc”, zwiedzali wystawę „Homo legens – człowiek czytający” oraz oglądali starodruki. Nie zabrakło koncertu chóru AMG, prezentacji nowej strony internetowej biblioteki oraz wędrówki po tajemniczych bibliotecznych zakamarkach. Na koniec wieczoru plenerowy wykład „O ważkach, diabłach i innych postaciach z tryptyku Hansa Memlinga Sąd ostateczny, czyli wszystko, czego nie dowiesz się na wykładach z anatomii” wygłosił dr Jerzy Jankau.

Gośćmi wieczoru byli m.in. prof. dr hab. Janusz Moryś, rektor AMG, prof. dr hab. Małgorzata Sznitowska, prorektor ds. nauki AMG, dr hab. Barbara Kamińska, prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. Ewa Łojkowska, dziekan Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG – AMG i prof. dr hab. Wiesław Makarewicz, redaktor naczelny Gazety AMG.

Wieczór w Bibliotece zorganizowano z okazji przypadającego 8-ego maja Dnia Bibliotekarza oraz w ramach kolejnej, już szóstej edycji, ogólnopolskiego Tygodnia BIBLIOTEK ogłaszanego corocznie, w maju przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku tydzień ten obchodzony jest pod hasłem „Biblioteka to plus” Nawiązuje ono do nazwy projektu rządowego „Biblioteka+”, którego celem jest znaczne poprawienie w najbliższych latach zarówno bazy jak i sposobów funkcjonowania bibliotek w gminach i małych miastach Polski. Projekt będzie realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy min. z fundacją Melindy i Bila Gatesów.

Więcej informacji www.biblioteka.gumed.edu.pl

_DSC1419.JPG
_DSC1428.JPG
_DSC1429.JPG
_DSC1439.JPG
_DSC1458.JPG
_DSC1462.JPG
_DSC1469.JPG
_DSC1472.JPG
_DSC1475.JPG
_DSC1486.JPG
_DSC1502.JPG
_DSC1515.JPG
_DSC1528.JPG
_DSC1539.JPG
_DSC1540.JPG