Tydzień Bibliotek 2020

8.05.2020

Już po raz 17 Biblioteka Główna GUMed włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w dniach 8-15 maja, tym razem w nietypowej formie, bo wyłącznie online. Tegoroczne hasło to „Zasmakuj w bibliotece”. Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie, wygodnie i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu.

W naszym menu polecamy treściwe dania główne, pożywne potrawy kuchni domowej lub bardziej egzotycznej – wedle preferencji – oraz nieodzowny deser:

TB_2020.jpg

1. Zasmakuj w… e-książce – w tych trudnych czasach zarówno podręczniki akademickie, jak i ciekawa beletrystyka dostępna online jest na wagę złota.

- dla studentów i pracowników GUMed przygotowaliśmy zestawienie podręczników w ramach zdalnego dostępu poprzez serwer proxy.

- dla wszystkich stworzyliśmy listę dostępnych bezpłatnie w sieci ciekawych pozycji literackich, które przyniosą odrobinę wytchnienia.

2. Zasmakuj w… biblioteczce domowej

- pokażcie nam swoje domowe biblioteczki i podzielcie się pomysłami na porządkowanie książek na półkach, z najciekawszych propozycji stworzymy wirtualną wystawę. Zdjęcia możecie dodawać na profilu Biblioteki na Instagramie.

- czekamy na Wasze propozycje 3 tytułów, po które sięgacie w wolnej chwili. Swoje pomysły wraz z krótkim opisem wrzucajcie na profil Biblioteki na Facebook.

3. Zasmakuj w… trafnych diagnozach – specjalny quiz, w którym literatura i popkultura łączą się z medycyną. Sprawdź, czy wiesz, na co chorowali i jak się leczyli słynni pisarze, bohaterowie literaccy i postaci z seriali. W quizie nie brak też nawiązań do naszej Uczelni, która ma wiele wspólnego ze sztuką. Dla najlepszych cenne nagrody – książki ufundowane przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie!

Więcej informacji na stronie Biblioteka Główna