StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2019/2020„Festiwal Nauki i Zabawy” z...

„Festiwal Nauki i Zabawy” z udziałem studentów GUMed

9.03.2020

Studenci Wydziału Farmaceutycznego GUMed wzięli udział w kolejnej edycji „Festiwalu Nauki i Zabawy”, która odbyła się w sobotę 29 lutego br. Wydarzenie jest organizowane cyklicznie przez gdański Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, a wszystko połączone było ze zbiórką pieniędzy, z której całkowity dochód został przeznaczony na wsparcie Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Gdański Uniwersytet Medyczny reprezentowali przedstawiciele SKN przy Katedrze i Zakładzie Bromatologii (Majka Strojek, Wiktoria Smyk, Natalia Nycz), SKN ISPE (Stella Grodzicka, Damian Hołod) oraz gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji (Agata Kikcio, Joanna Awiżeń, Beata Karpińska). Koordynacją wydarzenia ze strony Uczelni zajmował się dr Damian Szczesny z Katedry Biofarmacji i Farmakodynamiki.

Obecni na wydarzeniu studenci przygotowali stoiska, na których prezentowali różne – a sądząc po reakcjach odwiedzających interesujące – zagadnienia związane z farmacją. Dużo radości sprawiało samodzielne wykonanie maści oraz kapsułek. Ci, którzy potrzebowali wyzwań mogli się sprawdzić podczas rozpoznawania składników mieszanek ziołowych, a osoby szukające motywacji do zmiany diety mogły przekonać się, ile cukru zawierają popularne produkty spożywcze. Gdański Uniwersytet Medyczny już po raz czwarty wziął udział w Festiwalu Nauki i Zabawy. Zadowolenie widać było z każdej strony – zarówno odwiedzających, jak i zaangażowanych studentów.

Fot. Damian Szczesny, GUMed