Kolejne spotkanie z cyklu "Podstawy anatomii w naukach klinicznych"

23.12.2019

DSC_0220s.jpg

Szesnastu studentów wzięło udział w warsztatach w ramach cyklu spotkań organizowanych przez SKN przy Zakładzie Anatomii i Neurobiologii pod hasłem “Podstawy anatomii w naukach klinicznych”, które odbyło się 14 grudnia. Tym razem wydarzenie poświęcone zostało tematyce anatomii prawidłowej kończyny dolnej. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze studentami z SKN przy Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Zajęcia miały formę warsztatów praktycznych i odbyły się w prosektorium Zakładu Anatomii i Neurobiologii. Ogółem w warsztatach wzięło udział 16 studentów, podzielonych na czteroosobowe grupy do każdego stanowiska.

Nad poprawnością merytoryczną czuwał dr Jan Spodnik, opiekun SKN przy Zakładzie Anatomii i Neurobiologii. Następnie lek. Radosław Rogacki z SKN przy Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu poprowadził część dotyczącą badania stawów kończyny dolnej, podczas której każdy z uczestników miał możliwość samodzielnie zbadać staw kolanowy.