StartUczelniaKalendarium wydarzeń16 Międzynarodowa Akademia ...

16 Międzynarodowa Akademia Dermatologii i Alergologii

Spotkanie współorganizowane przez zespół Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed ma charakter edukacyjny i skierowane jest do lekarzy praktyków, którzy na co dzień zajmują się leczeniem dermatoz alergicznych i chcieliby poznać i/lub przypomnieć sobie aktualne zalecenia terapeutyczne. Jest to jedna z nielicznych, interdyscyplinarnych konferencji medycznych, która gromadzi dermatologów, alergologów, pediatrów i lekarzy POZ z całej Polski.

Program naukowy obejmuje najważniejsze wyzwania współczesnej alergologii dermatologicznej – nowości w pokrzywce, atopowym zapaleniu skóry, nadwrażliwość na leki, zaś wśród ponad 40 wykładowców będą liderzy polskiej i europejskiej alergologii i dermatologii, m.in.:

  • prof. Lidia Rudnicka – prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego,
  • prof. Marek Kulus – prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego,
  • prof. Maciej Kupczyk – prezydent elekt PTA,
  • prof. Uladzimir Adaskevitch – prezydent Białoruskiego Towarzystwa Dermatologów i Kosmetologów,
  • prof. Janis Kisis – prezydent Łotewskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Clive E. Grattan – St John’s Institute of Dermatology, London, twórca europejskich rekomendacji leczenia pokrzywki przewlekłej. Aktualnie redaktor naczelny “Clinical and Translational Allergy”, członek Rady Naukowej Wydziału Zdrowia Europejskiej Agencji Medycznej (European Medicines Agency), który wygłosi wykład inauguracyjny.

Uczestnicy otrzymają 19 punktów edukacyjnych.

Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi: Rektora GUMed, Ministra Zdrowia, Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Prezydenta Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Więcej na ADA

Czas i miejsce:

7-8.02.2020

7.00-19:00

Hotel Mercure Gdynia