StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2019/2020Stypendia dla studentów zdr...

Stypendia dla studentów zdrowia środowiskowego

16.12.2019

small-15-Stypendia_-_15.jpg
small-12-Stypendia_-_12.jpg
small-14-Stypendia_-_14.jpg

Uroczyste wręczenie stypendiów naukowych laureatom konkursu organizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu GUMed dla najlepszych kandydatów na kierunek studiów zdrowie środowiskowe odbyło się 13 grudnia 2019 roku. W tym roku laureatami zostali: Ida Cylwik, Klaudia Kalinowska, Julita Monkiewicz i Gabriel Pesta.

Listy gratulacyjne wraz z drobnymi upominkami wręczyli prorektor ds. studenckich dr hab. Tomasz Smiatacz oraz kierownik kierunku studiów zdrowie środowiskowe prof. dr hab. Lidia Wolska. Fundatorami stypendiów zostały firmy:

  • Frufilm Maciej Żywicki
  • BioPro Sp. z o.o.
  • Miejskie Wodociągi Sp. z o.o. Chojnice
  • Westrand M. Szatkowski Sp. j.

Tylko na kierunku zdrowie środowiskowe studenci otrzymują stypendia naukowe już na 1 roku studiów. Ścisła współpraca GUMed z otoczeniem gospodarczym zapewnia studentom możliwość odbycia wizyt studyjnych, praktyk i staży w atrakcyjnych miejscach przyszłej aktywności zawodowej. Absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy, a zmiany zachodzące w społeczeństwie w rozumieniu wagi i istoty wpływu jakości środowiska na zdrowie ludzi są gwarantem zapotrzebowania rynku pracy na wiedzę i kompetencje, które nabywają studenci kierunku zdrowie środowiskowe.