Sukces studentów GUMed

9.12.2019

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej wzięli udział w Kongresie Zdrowia Publicznego, który odbył się 6-7 grudnia br. w Warszawie.

Wystąpienie studentki IV roku kierunku lekarskiego Karoliny Pluty pt. “E-papierosy w oczach młodzieży – wyniki badań fokusowych” wybrano najlepszym doniesieniem konferencji. Z wielkim zainteresowaniem spotkało się również inne wystąpienie studentów III roku kierunku lekarskiego – Krzysztofa Klimiuka i Karoliny Biernackiej pt. “Walka z obowiązkiem szczepień – analiza komentarzy przeciwników szczepień na Facebooku”. Praca powstała na bazie 18 tys. komentarzy na portalu społecznościowym, której wyniki zamierza wykorzystać Główny Inspektorat Sanitarny. Opiekunem obu prac jest dr hab. Łukasz Balwicki.

W kongresie wzięła również udział Monika Serkowska, studentka I roku studiów magisterskich kierunku zdrowie publiczne oraz członkini Studenckiego Koła Naukowego Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Wygłosiła ona wystąpienie współtworzone z Katarzyną Pogorzelczyk, doktorantką przy Katedrze i Klinice Medycyny Ratunkowej pt. “Opieka psychiatryczna w Polsce. Propozycje zmian w kontekście doniesień z państw europejskich”. Zostało ono nagrodzone przez czasopismo Służba Zdrowia.

Fot. Tomasz Augustyniak
Fot. Tomasz Augustyniak
Fot. Krzysztof Klimiuk
Fot. Krzysztof Klimiuk
Fot. Krzysztof Klimiuk
Fot. Krzysztof Klimiuk
Fot. Katarzyna Pogorzelczyk
Fot. Katarzyna Pogorzelczyk