BioTech Daily

BioTech-Daily2019-1920x1080PL-PartnerzyPatronat.png

Biotech Daily to konferencja o tematyce life Science, której celem jest wymiana informacji z zakresu prowadzonych badań i najnowszych projektów biotechnologicznych oraz przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu komercjalizacji.

BioTech Daily to 3 bloki tematyczne, a w nich 14 wystąpień ekspertów:

  • NAUKA
  • NOWE TECHNOLOGIE
  • BIZNES

W bloku NAUKA przedstawione zostaną projekty badawczo-rozwojowe w branży medycznej, ale też najnowsze wdrożenia. Miedzy innymi o spotkaniu nauki z naturą i zastosowaniu chitozanu w przemyśle opowie kadra naukowa Chitone sp. z o.o., a Recepton sp. z o.o. przedstawi narzędzie zaprojektowane do rozwoju i badań związków terapeutycznych przeznaczonych do immunoterapii nowotworów. O swoich działaniach opowie również BLIRT S.A. (Biolab Innovative Research Technologies).

NOWE TECHNOLOGIE to tematy związane z zastosowaniem ICT w medycynie, digital health, druk 3 D, innowacyjny sprzęt medyczny. W tej części spotkania zaprezentowane zostaną innowacyjne technologie wdrożone przez Assitech Sp. z o.o. oraz prace zespołów badawczych współpracujących z Interizon – Pomorski Klaster ICT. O poprawie efektywności interpretacji radiologicznych przy użyciu AI opowie Brainscan.

Blok BIZNES to odpowiedź na pytania jak osiągnąć sukces w branży medycznej, jakie są narzędzia wsparcia inwestycji w badania i rozwój oraz jak wygląda ścieżka komercjalizacji. Podczas tego bloku eksperci Polpharma Biologics przedstawią case study przedsiębiorstwa, a specjaliści z Centrum Transferu Technologii GUMed oraz Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej powiedzą o metodach wsparcia start-upów.

BioTech Daily to doskonała okazja do wymiany wiedzy na temat mechanizmów wsparcia tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia. Doświadczenia o których opowiedzą start-upy zostaną skonfrontowane z doświadczeniami dużych graczy na rynku medycznym. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jaką rolę odgrywają nowe technologie obecnie oraz jakie rysują się wyzwania w dobie intensywnego rozwoju?

Wydarzenie objęte jest patronatem Gdańskiego Uniwersytety Medycznego.

Partnerami wydarzenia są Interizon – Pomorskie Klaster ICT, MEDmeetsTECH oraz Polpharma BiologicsZapraszamy do obowiązkowej rejestracji: https://evenea.pl/event/biotech-daily/

Wydarzenie jest bezpłatne. Do uczestnictwa zachęcamy wszystkich zainteresowaniach, a w szczególności przedsiębiorców z sektora Life Science, naukowców oraz studentów.

Agenda:

Czas i miejsce:

12.12.2019

10:00-17:00

Gdański Park Naukowo-Technologiczny bud. C, sala ABC, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk