StartUczelniaKalendarium wydarzeń Spotkanie informacyjne pt....

Spotkanie informacyjne pt. „Data Management Plan oraz nowe wymogi konkursowe dla wnioskodawców NCN”

W ramach X Tygodnia Otwartej Nauki Biblioteka Główna wraz z Biurem Projektów zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym pt. „Data Management Plan oraz nowe wymogi konkursowe dla wnioskodawców NCN”. Odbędzie się ono 25 października 2019 r. (piątek) w sali 109 (I piętro) w Rektoracie o godzinie 12:00.

Spotkanie jest skierowane w szczególności do osób, które przygotowują wnioski grantowe i mają obowiązek przygotowania planów zarządzania danymi badawczymi. Jego celem jest przybliżenie nowej tematyki związanej z gromadzeniem danych badawczych, ich przechowywaniem, upowszechnianiem w modelu open access, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, a także Narodowego Centrum Nauki, która to instytucja wprowadziła niedawno nowy wymóg opracowywania DMP w swoich wnioskach. Podczas spotkania będzie możliwość zapoznania się z ogólnymi informacjami o danych badawczych oraz zarządzania danymi i opracowywaniu planów.

Część spotkania będzie poświęcona przybliżeniu oferty najnowszych konkursów NCN – OPUS 18, SONATA 15 i PRELUDIUM 18, a także nowemu konkursowi czyli PRELUDIUM BIS 1. PRELUDIUM BIS jest pierwszym wspólnym konkursem NCN i NAWA, który jest skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Podczas spotkania będą mieli Państwo możliwość zapoznania się z wymaganiami dotyczącymi poszczególnych rodzajów konkursów wraz z umówieniem zmian wprowadzonych w tej edycji, systemem oceny wniosków oraz zasadami sporządzania ich kosztorysów.

Aby wziąć udział w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego forms.office.com.

Liczba uczestników jest ograniczona.

Czas i miejsce:

2019-10-25

godz. 12-15.30

sala 109, Rektorat