Orientation Week

26.09.2019

Ponad 200 studentów z całego świata uczestniczyło w Orientation Week, czyli tygodniowym cyklu spotkań (23-27 września), który ma przybliżyć specyfikę studiowania na Uczelni i ułatwić im zaaklimatyzowanie się w obcym kraju i mieście. W tej grupie znaleźli się zarówno studenci rozpoczynający studia anglojęzyczne na kierunku lekarskim, pielęgniarstwie, farmacji oraz uczestnicy wymiany międzynarodowej, m.in. w ramach programu Erasmus+.

Przyjechali do Gdańska z całego świata – Szwecji, Norwegii, Niemiec, Indii, Ghany, Zimbabwe, Kenii, Malawi, Iranu, Arabii Saudyjskiej, Syrii, Sudanu, Nigerii, Kenii, Tanzanii i Wielkiej Brytanii. Studenci będą mogli spotkać swoich kolegów ze starszych lat, poznać organizacje studenckie działające w Uczelni oraz uzyskać przydatne informacje dotyczące wiz, zameldowania i ubezpieczenia zdrowotnego wymaganego w naszym kraju. Tydzień orientacyjny rozpoczęły przemówienia prorektora ds. studenckich dr. hab. Tomasza Smiatacza i dr. Narcyza Knapa, opiekuna I r. English Division.

27 września br. (w piątek) w CSG Centrum Stocznia Gdańska w ramach projektu “Study in Pomorskie” odbyła się impreza integracyjna, podczas której wspólnie bawiło się 1000 nowych studentów z 13 uczelni wyższych Pomorza.