StartUczelniaKalendarium wydarzeńDni Otwarte Ogrodu Roślin L...

Dni Otwarte Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed

Zapraszamy Państwa na Dni Otwarte Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed. Jest to ósma edycja imprezy organizowanej przez Katedrę i Zakład Farmakognozji z Ogrodem Roślin Leczniczych. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 19 września (czwartek) od 10:00 do 17:00 i 20 września (piątek) od 9:00 do 15:00. Zachęcamy do spaceru w otoczeniu roślin z bogatej kolekcji naszej placówki i jednocześnie pogłębienia swojej wiedzy o leku roślinnym.

Tematyka imprezy skupiać się będzie wokół surowców roślinnych będących składnikami produktów ziołowych stosowanych w zaburzeniach trawienia i chorobach wątroby – Cynarae herba, Silybi mariani fructus, Abrotani herba, Boldo folium, Marrubii herba, Absynthi herba, Curcumae rhizoma, Helichrysi inflorescentia, Raphani nigri radix, Taraxaci radix oraz o działaniu przeciwmiażdżycowym – Allii sativi bulbus, Cynarae herba i oleje roślinne bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – ogórecznikowy, wiesiołkowy, lniany, rokitnikowy.

W ramach imprezy zostaną wygłoszone wykłady w formie prezentacji multimedialnych, będą prezentowane postery i ulotki informacyjne. Miejscem imprezy są tereny Ogrodu Roślin Leczniczych.

Katedra i Zakład Farmakognozji z Ogrodem Roślin Leczniczych Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Farmaceutyczny z OML

al. Gen. J. Hallera 107, Gdańsk-Wrzeszcz

(58) 349 15 58

(58) 349 15 59

orl@gumed.edu.pl

plakat_info_ostateczna_wersja.jpg

Czas i miejsce:

19-20.09.2019

9-17

Ogród Roślin Leczniczych GUMed, al. Gen. J. Hallera 107, Gdańsk-Wrzeszcz