Prof. Sznitowska nowym konsultantem krajowym

10.07.2019

_DSC0553.jpg

Kierownik Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej prof. Małgorzata Sznitowska została powołana przez ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego na stanowisko konsultanta krajowego z dziedziny farmacji przemysłowej.

Prof. Małgorzata Sznitowska jest farmaceutą, absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Gdańsku (1984), a od 2002 roku kieruje Katedrą i Zakładem Farmacji Stosowanej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w której podjęła pracę bezpośrednio po studiach. W latach 2008-2012 była prorektorem ds. nauki GUMed. Jest autorką prawie sześciuset artykułów i publikacji naukowych z zakresu technologii postaci leku, farmacji przemysłowej czy farmacji praktycznej, m.in. podręczników „Biofarmacja” i „Farmacja Stosowana”.

Konsultantami krajowymi z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego są również prof. Radosław Owczuk w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii od kwietnia 2017 roku oraz dr hab. Wacław Leszek Nahorski w dziedzinie medycyny morskiej i tropikalnej od lipca 2015 roku.