StartUczelniaKalendarium wydarzeńIII Międzynarodowa Konferen...

III Międzynarodowa Konferencja Porozmawiajmy o autyzmie i nie tylko. Lęk i agresja. Samobójstwa

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Międzynarodowej Konferencji „Porozmawiajmy o autyzmie i nie tylko.” Tematem przewodnim trzeciej edycji jest lęk, agresja i samobójstwa.

Patronat honorowy nad Konferencją objął Rektor GUMed.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klinikę Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego (dr. n. med. Izabela Łucka) oraz Klinikę Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci (dr hab. n. med. Katarzyna Plata-Nazar) Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Zakładem Psychiatrii i Pracownią Badań Zaburzeń Neurorozwojowych oraz Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego (dr n. med. Agnieszka Rynkiewicz).

Zgłoszenia przyjmowane są pocztą elektroniczną pod adresem konferencja.autyzm@gumed.edu.pl. Informujemy, że lista zapisanych osób na Konferencję została już zamknięta.

Z uwagi na duże zainteresowanie Konferencją prosimy osoby zapisane o przybycie w godzinach od 8.15 do 8.45. Miejsca siedzące zapewniamy zapisanym uczestnikom do godz. 8.50, potem będą wpuszczane na sale chętne osoby z listy rezerwowej.

  • Konferencja jest bezpłatna.

Program konferencji:

9:00-9:15 Przywitanie oraz otwarcie konferencji przez rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcina Gruchałę
9:15-10:00 prof. Roma Vasa „Co wiemy o lęku w zaburzeniach ze spectrum autyzmu?”
10:00-10:45 mgr Agata Pieniążek, dr n. med. Agnieszka Rynkiewicz “Wywiad do Diagnozy Autyzmu – wersja zrewidowana (ADI-R) – czego częściej lub rzadziej oczekiwać w ośmiu obszarach wywiadu gdy pacjentką jest dziewczynka z autyzmem”
10:45-11:30 prof. Roma Vasa „Związki pomiędzy autyzmem i samobójstwem”
11:30-11:45 Przerwa kawowa, dyskusja w kuluarach
11:50-12:50 prof. dr hab. med. Agnieszka Gmitrowicz „Postępowanie z nieletnim pacjentem z ryzykiem samobójczym.”
12:50-13:35 dr hab. n. med. Katarzyna Plata-Nazar „Ryzyko samobójstwa w przewlekłych chorobach somatycznych u dzieci i młodzieży”
13:35-14:20 dr n. med. Iwona Trzebiatowska „Samobójcze zatrucia ksenobiotykami w praktyce Pomorskiego Centrum Toksykologii”
14:20-14:50 dr n. med. Izabela Łucka, dr n. med. Jakub Grabowski, lek. med. Mateusz Przybylak „Autoagresja i tendencje suicydalne wśród hospitalizowanych psychiatrycznie pacjentów Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego.”
14:50-15:30 dr n. med. Małgorzata Tartas „Kogo zabija samobójca – perspektywa psychoanalityczna.”

Czas i miejsce:

19.11.2019

9:00-15:30

Audytorium im. prof. Zdzisława Kieturakisa (CMI), ul. Smoluchowskiego 17, Gdańsk