Studentka GUMed czternasta w Europie

10.06.2019

Ponad 500 najlepszych zawodników, w tym studentka GUMed, walczyło o miano Mistrza Europy w aerobiku sportowym. Mistrzostwa odbyły się w dniach od 30 maja do 1 czerwca 2019 r. w Krakowie.

Do walki sportowej w kategorii solistek stanęła studentka II roku dietetyki (studia II stopnia) – Katarzyna Przewłócka. Jej doskonałe wyszkolenie techniczne zostało docenione i w efekcie uplasowała się na 14 miejscu. Wynik ten to ogromny sukces zarówno zawodniczki, jak i Sekcji aerobiku sportowego GUMed.

Katarzyna Przewłócka w tym roku została Akademicką Mistrzynią Polski, jest wychowanką mgr Anety Korewo ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Następny ważny start Katarzyny Przewłóckiej jest planowany w październiku w holenderskim Leiden, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata.