Wielki sukces Sekcji aerobiku sportowego GUMed

17.05.2019

Reprezentacja GUMed w aerobiku sportowym będzie dobrze wspominać tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski. Drużyna z naszej Uczelni pod kierunkiem mgr Anety Korewo pokazała bardzo wysoką formę. Katarzyna Przewłócka (dietetyka, II rok, studia II stopnia) zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w kategorii solistek. Ale to nie wszystko! W zmaganiach par srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski wywalczyli Katarzyna Przewłócka i Jacek Świeczka (kierunek lekarski, III rok). Zawody odbyły się w Katowicach w dniach 9-12 maja br. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 17 uczelni wyższych z całej Polski.

Tuż za podium znalazł się duet w składzie Natalia Zemierowska (kierunek lekarski, English Division, IV rok) i Marta Potrykus (dietetyka, I rok, studia II stopnia). Jacek Świeczka, jako solista, znalazł się na V lokacie.

Na 14 zespołów biorących udział w imprezie debiutujący „Team Grande”, czyli podopieczne mgr Kamili Golon w składzie: Klaudia Urmanowicz (zdrowie środowiskowe, II rok), Agnieszka Kuczyńska (fizjoterapia, II rok), Monika Drzewiecka (farmacja, I rok), Karolina Kloskowska (dietetyka, II rok) i Katarzyna Kaźmierczak (dietetyka, II rok) zajęły VI miejsce.

Były to 3 ciężkie dni, pełne emocji, podczas których nasi zawodnicy udowodnili, że ogrom pracy włożony na treningu owocuje świetnymi występami i wysokimi wynikami. Następny start naszej drużyny zaplanowano na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Krakowie.