Pływacy GUMed na starcie

29.04.2019

Blisko 1000 zawodników z całej Polski uczestniczyło w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się na początku kwietnia w Lublinie. GUMed reprezentowało 9 zawodników, podopiecznych J. Stróżek oraz K. Golona – trenerów Sekcji Pływania.

Aleksandra Stasiak, studentka VI r. kierunku lekarskiego zajęła czwarte miejsce na 50 m i 100 m stylem klasycznym. Sztafeta zmienna kobiet 4×50 m uplasowała się na czwartym miejscu, a Agata Biernacka, studentka II roku kierunku lekarskiego na VI pozycji na 100 m stylem zmiennym. Artem Iusupov, student II roku technik dentystycznych zajął VI miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

W tym samym czasie obywały się również Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach w Olsztynie, podczas których studentka I roku fizjoterapii Helena Strachanowska zdobyła brąz na 400 m pod wodą ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy.