Studenci GUMed odwiedzili Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie

18.04.2019

IMG_1484.JPG
IMG_1486.JPG
IMG_1497.jpg

Studenci I roku zdrowia publicznego II stopnia GUMed wraz z dr. Łukaszem Balwickim z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej wzięli udział w konferencji „Szczepienia to nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo szczepionek – badania, kontrola i nadzór”. Wydarzenie odbyło się 16 kwietnia br. Organizatorem konferencji w ramach obchodów European Immunization Week był Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

Studenci z Gdańska oraz z Poznania mieli również możliwość spotkania z dyrektorem NIZP-PZH Grzegorzem Juszczykiem oraz dyrektor Joanną Głażewską z Ministerstwa Zdrowia. Rozmowa dotyczyła głównych zadań Ministerstwa oraz Instytutu, a także możliwości rozwoju zawodowego w tych instytucjach dla absolwentów zdrowia publicznego.

Po zakończeniu konferencji studenci udali się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zwiedzili jego najważniejsze części, w tym: Ogród Zimowy, Salę Kolumnową oraz pomieszczenie, w którym znajduje się Okrągły Stół – miejsce historycznych negocjacji z 1989 roku.