Współpraca Uczelni z Nagoya University

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2018/2019Współpraca Uczelni z Nagoya...

Współpraca Uczelni z Nagoya University

21.03.2019

Branko Aleksic z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej Nagoya University odwiedził Gdański Uniwersytet Medyczny. W ramach wizyty w europejskich uczelniach partnerskich spotkał się z rektorem GUMed prof. Marcinem Gruchałą. Głównym tematem spotkania był międzyuczelniany program NUPACE, w którym biorą udział Gdański Uniwersytet Medyczny i Nagoya University School of Medicine w Japonii. Współpraca przewiduje wymianę studentów na krótkie pobyty (od 4 do 12 miesięcy) w celu odbycia części studiów za granicą.

W rozmowach udział wzięli również: prof. Michał Woźniak, kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej, który jako profesor wizytujący prowadził zajęcia na Nagoya University, lek. Adam Figarski z Katedry i Zakładu Chemii Medycznej oraz dwie studentki przebywające w GUMed w ramach wymiany międzyuczelnianej – Eriko Sumi i Rika Nakamura.

Udział w wymianie mogą brać studenci Wydziału Lekarskiego i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii GUMed, którzy ukończyli II rok studiów dziennych, mają dobre wyniki w nauce i bardzo dobrze znają język angielski (posiadają certyfikat językowy). Studenci mogą ubiegać się o stypendium NUPACE dwa razy w roku. W semestrze zimowym (termin składania dokumentów mija 1 grudnia) oraz w semestrze letnim (termin składania aplikacji upływa 15 marca). Gdański Uniwersytet Medyczny bierze udział w programie NUPACE od lutego 1996 r.