To był naprawdę zielony tydzień na Uczelni

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2018/2019To był naprawdę zielony tyd...

To był naprawdę zielony tydzień na Uczelni

18.03.2019

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zorganizowało 15 marca br. drugi Dzień irlandzki związany z obchodami Dnia św. Patryka. Przez cały tydzień poprzedzający wydarzenie studenci mogli robić irlandzkie selfie, pozując z różnymi gadżetami i świetnie się przy tym bawiąc.

Wydarzenie, które odbyło się w CBM, zostało przygotowane przez studentów I roku analityki medycznej, a koordynatorką projektu była mgr Magda Warzocha.

Studenci przygotowali prezentacje dotyczące Dnia św. Patryka, irlandzkich tradycji i kultury. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się czym jest shamrock oraz scones, napić się irlandzkiej kawy i spróbować irlandzkich bułeczek podawanych z masłem, dżemem i bitą śmietaną.

W trakcie wydarzenia pod bacznym okiem jednej z naszych studentek Moniki Muszak zgromadzeni mieli okazję nauczyć się kilku kroków irlandzkiego tańca. Oczywiście nie zabrakło również irlandzkiej muzyki w wykonaniu: Zuzanny Tarach (gitara i śpiew), Julii Zaparuchy (gitara basowa, keyboard i śpiew) oraz Magdy Wandtke (śpiew).

Na koniec zebrani goście sprawdzili swoją znajomość Irlandii oraz irlandzkich zwyczajów podczas quizu przygotowanego przez Michalinę Matoszek. Wśród zwycięzców znaleźli się: Magdalena Wandtke, Maciej Lubiejewski oraz Dominika Skwarło.

Całość poprowadzili Szymon Oleksów oraz Klaudia Stawarska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prof. Maria Dudziak, dziekan Wydziału Lekarskiego, Ewa Kiszka, kierownik Działu ds. Umiędzynarodowienia Uczelni, Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy, Ewa Bryl, kierownik Zakładu Patologii i Reumatologii Doświadczalnej.

Dziękujemy wszystkim za ogromy wkład pracy i wsparcie. Do zobaczenia za rok na kolejnym zielonym dniu. Go raibh maith agat – czyli – dziękujemy (po irlandzku).