„EIT Health Info Day” w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2018/2019„EIT Health Info Day” w Pom...

„EIT Health Info Day” w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

15.03.2019

IMG_0065.JPG

Centrum Transferu Technologii było organizatorem drugiego już w tym roku spotkania z cyklu „EIT Health Info Day”, które odbyło się 14 marca br. na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Wydarzenie było kontynuacją międzynarodowej współpracy Uczelni z organizacją EIT Health, która wspiera rozwój opieki medycznej oraz wzrost przedsiębiorczości w regionie.

W wydarzeniu uczestniczyli naukowcy oraz lokalni przedsiębiorcy tworzący innowacyjne rozwiązania z branży medycznej. W trakcie spotkania dr inż. Magdalena Kukowska-Kaszuba, kierownik projektu RIS Hub EIT Health z Centrum Transferu Technologii GUMed, przedstawiła zakres współpracy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z organizacją EIT Health oraz szeroką ofertę programów akceleracyjnych i konkursów, do których aplikować mogą osoby chcące rozwijać swoje innowacyjne pomysły.

W trakcie wydarzenia prowadzona była sesja pytań i odpowiedzi, podczas której dr inż. Magdalena Kukowska-Kaszuba i dr n. med. Joanna Borzyszkowska udzieliły wyczerpujących wyjaśnień osobom zainteresowanym aktualną ofertą EIT Health. Pomogły również w zapoznaniu się z nową platformą InnoStarter, która stanowi proste narzędzie pozwalające na szybki dobór odpowiedniego konkursu dostosowanego do aktualnego stopnia zaawansowania projektu z dostępnej, szerokiej oferty programów EIT Health.

Osoby zainteresowane ofertą akceleracyjną EIT Health zapraszamy do uczestnictwa w seminarium internetowym, które odbędzie się 22 marca br. w godzinach 10-11 pod adresem: zoom.us.

Gdański Uniwersytet Medyczny poprzez Centrum Transferu Technologii jest regionalnym punktem kontaktowym i koordynacyjnym EIT Health. Osoby aplikujące do programów EIT Health prosimy o wcześniejszy kontakt z CTT GUMed, tel. 58 349 10 09, e-mail naukaibiznes@gumed.edu.pl.

Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej Centrum Transferu Technologii GUMed, gdzie znajduje się aktualna oferta wsparcia EIT Health dla innowatorów: naukaibiznes.gumed.edu.pl.