Wyróżnienie dla UCK w konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2018/2019Wyróżnienie dla UCK w konku...

Wyróżnienie dla UCK w konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości

12.03.2019

NAGRODA-JAKOSCI-UCK-4.jpg
NAGRODA-JAKOSCI-UCK-13.jpg
NAGRODA-JAKOSCI-UCK-1.jpg

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, szpital GUMed zostało wyróżnione w konkursie “Pomorska Nagroda Jakości” w kategorii organizacje publiczne przyznawane przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku przy współpracy z Polskim Rejestrem Statków. Gala finałowa odbyła się 7 marca br.

Współorganizator konkursu – Polski Rejestr Statków S.A. docenił również UCK i wręczył na ręce Jakuba Kraszewskiego, dyrektora naczelnego nagrodę specjalną – pakiet szkoleń.

– To cenne wyróżnienie, które udało się uzyskać dzięki wspólnej pracy Zespołu, czyli naszych wszystkich pracowników, współpracowników oraz osób zaangażowanych w procesy. System zarządzania jakością pozwala nam na efektywne zarządzanie w poszczególnych komórkach organizacyjnych szpitala, a jego monitorowanie i doskonalenie w poszczególnych obszarach naszej działalności daje praktyczne korzyści w obsłudze naszych pacjentów oraz daje im pewność, że pracujemy wg standardów jakościowych na rynku świadczeń zdrowotnych – mówi Wioletta Liesius, pełnomocnik dyrektora naczelnego ds. systemu zarządzania.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1997 r. i miała na celu popularyzację kompleksowego zarządzania firmą przez jakość (Total Quality Management). Misją konkursu jest angażowanie liderów pomorskich przedsiębiorstw do ciągłego doskonalenia procesów zarządczych poprzez m.in. sprzyjanie kreatywności i innowacyjności pracowników oraz tworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju organizacji.

Każdego roku nagrody przyznawane są w kilku kategoriach: mikroorganizacje, małe organizacje, średnie organizacje oraz organizacje publiczne. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja “Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza – 2019”.

Fot. Sylwia Mierzewska/UCK