"Medycy dla Afryki"

"Medycy dla Afryki"

Kolejna edycja konferencji “Medycy dla Afryki” organizowanej przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego należących do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Gdańsk odbędzie się w Atheneum Gedanense Novum. Spotkanie organizowane jest w ramach Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju.

Celem konferencji jest przybliżenie studentom problematyki braku opieki zdrowotnej w krajach trzeciego świata oraz możliwość bezpośredniej konfrontacji swoich pytań z relacjami prelegentów. Przemawiać będą lekarze, którzy brali udział w akcjach humanitarnym na terenie kontynentu afrykańskiego oraz studenci, którym udało się odbyć tam praktyki w trakcie wakacji.

Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć m.in. jak rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem w Afryce, na czym polega praca członka organizacji “Lekarze bez granic” oraz z jakimi problemami zmagają się osoby zamieszkałe w krajach trzeciego świata. Tegoroczni prelegenci to: Daniel Kasprowicz, świecki misjonarz na Madagaskarze, dietetyk, absolwent GUMed; Zofia Awiżeń, studentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, wolontariuszka Fundacji SASA w Tanzanii; dr Marta Hajduga, członkini misji „Okuliści dla Afryki” w Kamerunie, Tanzanii i Kenii, płk prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista chorób tropikalnych, epidemiologii, dermatologii i wenerologii; dr Dagna Pirskaj-Żurawska, członkini Międzynarodowej Organizacji „Lekarze bez Granic”, wolontariuszka w Sudanie, Krystian Królewicz, student GUMed, który odbył praktyki wakacyjne w Sudanie w ramach programu SCOPE.

Czas i miejsce:

15.03.2019

14

Atheneum Gedanense Novum