"Bądź zdrów bez kolejki"

StartUczelniaKalendarium wydarzeń"Bądź zdrów bez kolejki"

"Bądź zdrów bez kolejki"

DJI_0007.jpg

Choroby nerek oraz układu moczowego będą tematem spotkania słuchaczy Radia Gdańsk z urologami z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Chętni będą mogli osobiście porozmawiać z lekarzami urologami, na co dzień leczącymi m.in. choroby nerek, pęcherza i prostaty. Będzie można także skonsultować swoje wyniki badań, a w czasie audycji zadać ekspertom pytania. Odpowiadać na nie będą prof. Marcin Matuszewski, kierownik Kliniki Urologii UCK i lek. Wojciech Piaskowski, specjalista urolog w Klinice.

W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. jakie mogą być objawy chorób układu moczowego, czy tendencja do kamicy nerkowej to znak, że trzeba częściej wykonywać badania i czy nowotwory układu moczowego dają jakieś charakterystyczne objawy. Mowa będzie też o badaniu PSA prostaty i wynikach, które powinny skłonić do wizyty u urologa.

Spotkania z cyklu “Bądź zdrów bez kolejki” to wspólny projekt Radia Gdańsk, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. W jego ramach ze słuchaczami Radia Gdańsk spotykają się najlepsi na Pomorzu lekarze, którzy “bez kolejki” wyjaśniają pacjentom problemy zdrowotne. Spotkania prowadzi Joanna Matuszewska, dziennikarka medyczna Radia Gdańsk.

Czas i miejsce:

11.03.2019

14-15

Centrum Medycyny Inwazyjnej, ul. Smoluchowskiego 17, obok restauracji Witaminka, I piętro