Jak skutecznie rzucić palenie? Bądź zdrów bez kolejki.

StartUczelniaKalendarium wydarzeńJak skutecznie rzucić palen...

Jak skutecznie rzucić palenie? Bądź zdrów bez kolejki.

Fot. UCK
Fot. UCK

Jak skutecznie rzucić palenie i czym grozi nałóg mówić będą lekarze z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na spotkaniu organizowanym w budynku Radia Gdańsk przy ul. Grunwaldzkiej 18, dowiedzieć się będzie można dlaczego tak trudno rzucić palenie i jak to skutecznie zrobić. Będzie też mowa o czynnikach, które powodują, że wiele osób mimo podjętych prób wraca do nałogu. Specjaliści z GUMed powiedzą też o skutkach zdrowotnych palenia, w tym e-papierosów oraz ile lat trwa regeneracja płuc i innych organów po rzuceniu nałogu.

Jednym z tematów spotkania będzie problem raka płuc. Zastanowimy się dlaczego czasem chorują osoby, które nigdy nie paliły tytoniu. Goście odpowiedzą też na pytania zgromadzonych na widowni słuchaczy Radia Gdańsk.

Ekspertami w czasie spotkania będą lekarze z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego: dr Tomasz Marjański z Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej oraz dr Łukasz Balwicki z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej, prowadzący w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Poradnię Zespołu Uzależnienia od Tytoniu.

Spotkania z cyklu “Bądź zdrów bez kolejki” to wspólny projekt Radia Gdańsk, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Spotkanie poprowadzi Joanna Matuszewska, dziennikarka Radia Gdańsk.

Czas i miejsce:

24.01.2019

11-12

Budynek Radia Gdańsk przy ul. Grunwaldzkiej 18