Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2018/2019Międzynarodowy Konkurs Wied...

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee

10.01.2019

Gdański Uniwersytet Medyczny będzie gospodarzem regionalnego etapu Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee, który odbędzie się 9 marca br. o godz. 11 w Atheneum Gedanense Novum oraz po raz pierwszy gospodarzem finału ogólnopolskiego tego konkursu, który zaplanowano na 27 kwietnia br.

Organizatorem jest Katedra i Zakład Anatomii przy aktywnym udziale członków Studenckiego Koła Naukowego Neurobiologii Vermis. Uczestnicy Konkursu, uczniowie szkół średnich będą mieli do rozwiązania test składający się z 50 pytań w języku polskim i 10 pytań w języku angielskim. Czas przewidziany na ich rozwiązanie to 70 minut. Dziesięć procent osób z najlepszymi wynikami testu z każdego regionu przechodzi do kolejnego etapu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała, prezes Polskiego Towarzystwa Anatomicznego prof. Marek Grzybiak, rektor Pomorskiej Akademii w Słupsku prof. Zbigniew Osadowski.

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe „Neuronus” przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2015, a w roku 2017 uzyskał on patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i fundatorem Międzynarodowego Konkursu Brain Bee jest dr Norbert Mysliński z University of Maryland (USA).

Celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach nauk podstawowych i klinicznych dotyczących szeroko pojętej neurobiologii. Motto Brain Bee brzmi “We Build Better Brains to Fight Brain Disorders”. W sierpniu 2017 roku reprezentantka Polski Milena Malcharek zajęła drugie miejsce w finale międzynarodowym w Waszyngtonie.

Więcej informacji na www.brainbee.gumed.edu.pl.