Studenci GUMed na konferencji w Warszawie

Studenci GUMed na konferencji w Warszawie

13.12.2018

IMG_20181130_114804.jpg

Przedstawiciele Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wzięli udział w XVI Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego (ISPOR Poland Chapter), która odbyła się w dniach 29-30 listopada 2018 r. w Warszawie. Uczelnię reprezentowali członkowie SKN Ekonomika i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia działającego przy Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej wraz z opiekunką dr Ewą Bandurską oraz doktorantki GUMed i jednocześnie absolwentki zdrowia publicznego – mgr Weronika Ciećko i mgr Katarzyna Pogorzelczyk.

Tytuł przewodni tegorocznej Konferencji brzmiał „HTA development – challenges, practical solutions and expected benefits”. Została ona zorganizowana w kilku sesjach poświęconych m.in. polityce lekowej, przyszłości oceny technologii medycznych w świetle propozycji nowych regulacji i rozwiązań finansowo-zakupowych w UE, leków sierocych. W wydarzeniu oprócz naukowców z Polski udział wzięli zagraniczni goście, m.in. z Belgii i Ukrainy. Bardzo ciekawy wykład poświęcony lekom sierocym – skąd pozyskiwać na nie środki oraz jak refundować koszty, wygłosił prof. Steven Simoens z Belgii.

Integralną częścią Konferencji była sesja studencka, którą zdominowali studenci i absolwenci Wydziału Nauk o Zdrowiu GUMed. Czynny udział w sesji prac studenckich wzięły studentki III roku kierunku zdrowie publiczne oraz absolwentki kierunku zdrowie publiczne, aktualne doktorantki GUMed. Studentki Kinga Labunets oraz Monika Serkowska przedstawiły wyniki swojego badania nt. występowania zjawiska prezenteizmu wśród młodych pracujących i uczących się osób. Mgr Weronika Ciećko zaprezentowała poster oraz przedstawiła wyniki pracy „Value based healthcare – czy Polska jest gotowa na rewolucję w zakresie finansowania świadczeń?”, a mgr Katrzyna Pogorzelczyk pracę dotyczącą analizy użyteczności pakietu DILO. Wystąpienia reprezentantek GUMed spotkały się z pozytywnym zainteresowaniem uczestników Konferencji, a Autorki otrzymały wyróżnienia w postaci niezwykle wartościowych książek z zakresu farmakoekonomiki.