Tramwaj Zwany Pożądaniem

StartUczelniaKalendarium wydarzeńTramwaj Zwany Pożądaniem

Tramwaj Zwany Pożądaniem

Tramwaj Zwany Pożądaniem kolejny raz wyjedzie na gdańskie tory i to już 1 grudnia br. To akcja prowadzona przez gdański oddział stowarzyszenia IFMSA-Poland. Celem działań jest przybliżenie społeczeństwu problematyki zdrowia reprodukcyjnego i AIDS. Tramwaj Zwany Pożądaniem jest corocznym projektem organizowanym przez młodych ludzi i dla młodych ludzi. Jest on odpowiedzią na stale zwiększająca się w Polsce ilość osób zakażonych HIV, czyli ludzkim wirusem upośledzenia odporności, który najczęściej dotyka osoby młode.

Podczas trwania akcji specjalnie oznakowany tramwaj będzie poruszał się po gdańskich ulicach, rozwożąc za darmo pasażerów w godzinach 17:00-22:00 na trasie Strzyża PKM – Chełm Witosa.

Wnętrze pojazdu zostanie specjalnie przygotowane do jego wyjątkowej funkcji, sam tramwaj posłuży za miejsce osobnej imprezy, w której wziąć udział będzie mógł każdy znajdujący się aktualnie na przystanku. W środku obecni będą studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pełniący rolę edukatorów, szerząc świadomość o HIV i AIDS. Będzie również okazja do wykonania bezpłatnego badania na obecność wirusa HIV.

W trakcie przejazdów obecny będzie DJ, a studenci zapewnią również rozrywkę w postaci gier towarzyskich i konkursów. Każdy pasażer otrzyma ulotki informacyjne i gadżety związane z akcją. Inicjatywa studentów nie jest tylko lokalnym wydarzeniem – podobne akcje odbywają się także w innych polskich miastach, gdzie z równą skutecznością przyszli lekarze promują odpowiedzialne zachowania.

Czas i miejsce:

1.12.2018

17-22

tramwaj na trasie Strzyża PKM – Chełm Witosa