Światowej sławy naukowcy z Kanady odwiedzili Uczelnię

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2017/2018Światowej sławy naukowcy z ...

Światowej sławy naukowcy z Kanady odwiedzili Uczelnię

27.09.2018

halloran1.jpg
4.jpg

Międzynarodowej klasy ekspert w dziedzinie transplantologii i nefrologii z Kliniki Nefrologii University of Alberta w Edmonton, kierownik Alberta Transplant Applied Genomics Centre oraz dr Konrad Famulski współpracujący z prof. Halloranem w laboratorium Alberta Transplant Applied Genomics Centre w Edmonton odwiedzili w dniach 18-19 września br. Gdański Uniwersytet Medyczny.

Na zaproszenie prof. Alicji Dębskiej-Ślizień, prodziekan Wydziału Lekarskiego i kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych oraz dr. hab. Andrzeja Chamieni, kierownika Zakładu Pielęgniarstwa Ogólnego, prof. Halloran wygłosił wykład pt. “Molecular analysis of transplant biopsies: insights into mechanisms of disease”, uzupełniony wystąpieniem jego współpracownika, dr. Konrada Famulskiego pt. “The remarkable versatility of the molecular signature of acute kidney transplant injury.”

Po wykładach odbyła się dyskusja. Goście odwiedzili Klinikę Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, gdzie zapoznali się z systemem opieki nad pacjentami po przeszczepieniu nerki.

Profesor Halloran jest autorem licznych publikacji z dziedziny transplantologii i immunologii, a jego badania były kluczowe dla postępu w tej dziedzinie. W ostatnich latach zajmuje się nowymi metodami molekularnej diagnostyki patologii nerki przeszczepionej. W 2016 r. został ogłoszony najbardziej wpływową osobowością w dziedzinie transplantologii w przeciągu ostatnich 25 lat.