Wykłady wybitnych transplantologów kanadyjskich

StartUczelniaKalendarium wydarzeńWykłady wybitnych transplan...

Wykłady wybitnych transplantologów kanadyjskich

Światowej sławy naukowcy z Kanady odwiedzą Gdański Uniwersytet Medyczny.

Prof. Philip F. Halloran, międzynarodowej klasy ekspert w dziedzinie transplantologii i nefrologii z Kliniki Nefrologii University of Alberta w Edmonton, kierownik Alberta Transplant Applied Genomics Centre oraz dr Konrad Famulski, współpracujący z prof. Halloranem w laboratorium Alberta Transplant Applied Genomics Centre w Edmonton wygłoszą 19 września br. wykłady.

Na zaproszenie prof. Alicji Dębskiej-Ślizień, prodziekan Wydziału Lekarskiego i kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych oraz dr. hab. Andrzeja Chamieni, kierownika Zakładu Pielęgniarstwa Ogólnego, prof. Halloran wygłosi wykład pt. “Molecular analysis of transplant biopsies: insights into mechanisms of disease” a dr Famulski “The remarkable versatility of the molecular signature of acute kidney transplant injury.”

Wykładów będzie można posłuchać w sali konferencyjnej Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych (bud. 7, I piętro) o godz. 9:30.

Profesor Halloran jest autorem licznych publikacji z dziedziny transplantologii i immunologii, a jego badania były kluczowe dla postępu w tej dziedzinie. W ostatnich latach zajmuje się nowymi metodami molekularnej diagnostyki patologii nerki przeszczepionej. W 2016 r. ogłoszono, że jest “najbardziej wpływową osobowością w dziedzinie transplantologii w przeciągu ostatnich 25 lat”.

Czas i miejsce:

19.09.2018

9:30

Sala konferencyjna Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewn.