Porozumienie o współpracy z Radiem Gdańsk

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2017/2018Porozumienie o współpracy z...

Porozumienie o współpracy z Radiem Gdańsk

22.08.2018

Trójstronne porozumienie o współpracy w zakresie edukacji zdrowotnej mieszkańców naszego regionu podpisali 22 sierpnia br. prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Dariusz Wasielewski, prezes Zarządu Radia Gdańsk SA. Przez kolejny rok instytucje będą wspólnie działać na rzecz szerzenia wiedzy o: zdrowiu, profilaktyce chorób i metodach leczenia dostępnych zwłaszcza na Pomorzu, realizując autorski cykl „Bądź zdrów – bez kolejki”. Zainicjowane w 2017 r. działania GUMed i Radia Gdańsk odbywać się będą w innej niż dotychczas formie. Tradycyjnie raz w miesiącu naukowcy GUMed różnych specjalności spotykać się będą ze słuchaczami w murach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, a nie jak dotychczas w sali koncertowej im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk.

– W misję naszej Uczelni wpisane są działania o charakterze edukacyjnym i popularnonaukowym. Cieszy nas niezmiernie, że zaproponowana forma wspólnych działań okazała się atrakcyjna i skuteczna – mówi rektor GUMed prof. Marcin Gruchała. – Pozytywne efekty i wymierne korzyści tak oryginalnej edukacji zdrowotnej my, lekarze, obserwujemy w codziennej praktyce zawodowej. Jestem przekonany, że partnerstwo z UCK i nowa formuła spotkań również przypadnie do gustu odbiorcom, a słuchając comiesięcznych audycji każdy znajdzie treści ważne dla siebie.

„Bądź zdrów bez kolejki” to autorski projekt Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Radia Gdańsk rozpoczęty w 2017 r. W ramach współpracy naukowcy GUMed raz w miesiącu spotykali się ze słuchaczami w sali koncertowej im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk. Fachową wiedzą i poradami dzielili się do tej pory: ortopedzi, fizjoterapeuci, kardiolodzy, lekarze stomatolodzy, endokrynolodzy, immunolodzy, diabetolodzy, gastroenterolodzy, reumatolodzy, dermatolodzy i specjaliści z Wydziału Farmaceutycznego. Koordynatorami projektu są dziennikarka radiowa Joanna Matuszewska i rzecznik prasowy GUMed Joanna Śliwińska. Z ramienia UCK projekt będzie realizowała Sylwia Mierzewska z Zespołu ds. Organizacji i Promocji.

fot. Sylwia Mierzewska UCK