Profesor GUMed Supertalentem w Medycynie

Profesor GUMed Supertalentem w Medycynie

7.06.2018

prof._Milosz_Jaguszewski_GUMed.JPG

Dr hab. Miłosz Jaguszewski, prof. nadzw. z I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu „Supertalenty w Medycynie”. Plebiscyt promujący liderów młodego pokolenia lekarzy zorganizowała redakcja „Pulsu Medycyny”. Finał plebiscytu odbył się 6 czerwca br. w Warszawie. Udział w nim wzięła również prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed oraz prof. Bartosz Karaszewski, kierownik Katedry Neurologii GUMed, laureat konkursu w 2015 r.

– Jestem bardzo miło zaskoczony tym wyróżnieniem, szczególnie, że aplikacja nie była moją inicjatywą – przyznał prof. Miłosz Jaguszewski. – To również pewnego rodzaju wyzwanie, bo znalazłem się w bardzo wąskim gronie laureatów, których od lat wysoko cenię. Dla mnie jako lekarza to niezwykle cenne, że ktoś potrafi docenić ciężką, wieloletnią pracę, której często my nie zauważamy, choć wykonujemy ją kosztem wielu wyrzeczeń. Nie zauważamy, bo nasza praca nie jest zwyczajnym obowiązkiem zawodowym, ale swoistą misją, pasją, dzięki której codziennie rozwijamy własne zainteresowania.

W tegorocznej edycji wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy i absolwentów kierunków pokrewnych medycynie z ośrodków akademickich i szpitali klinicznych w całej Polsce. Zgłoszenia zaprezentowano członkom jury, którzy oceniali dorobek naukowy kandydatów, ich zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej oraz perspektywy dalszego rozwoju. Więcej na stronie pulsmedycyny.pl.

INFORMACJE O LAUREACIE

Dr hab. med. Miłosz Jarosław Jaguszewski, prof. nadzw. GUMed, FESC jest kardiologiem, dwukrotnym stypendystą Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Swiss National Foundation. Odbył wiele staży zagranicznych, w tym m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Zurychu oraz na Uniwersytecie Charite w Berlinie. Współzałożyciel pracowni obrazowania wewnątrznaczyniowego Berlin Invasive Research and Quantification (BIRQ) Core Laboratory. Po powrocie do Polski, na co dzień pracuje w Pracowni Kardiologii Inwazyjnej Klinicznego Centrum Kardiologii UCK w Gdańsku. Obecnie profesor nadzwyczajny I Katedry i Kliniki Kardiologii GUMed. Kierownik i badacz wielu projektów naukowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych, laureat nagród przyznawanych w Polsce i za granicą. Członek wielu konsorcjów naukowych, pracujących nad projektami o potencjale naukowo-wdrożeniowym. Autor i współautor ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych w dziedzinie kardiologii, kardiologii inwazyjnej, publikowanych w najlepszych czasopismach naukowych, w tym „New England Journal of Medicine”. Aktywny recenzent, edytor wielu czasopism naukowych. Członek wielu towarzystw naukowych, włączając Polskie, Europejskie oraz Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne. Redaktor naczelny „Cardiology Journal”, czasopisma naukowego umieszczonego na liście filadelfijskiej. Członek Komitetu Naukowego Kongresów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2017-2019, przewodniczący elekt Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Członek Rady Młodych Naukowców IV i V kadencji MNiSW.

Podstawowe zainteresowania kliniczne i naukowe prof. Jaguszewskiego to: przezskórne zabiegi wewnątrznaczyniowe z zastosowaniem nowoczesnych metod interwencyjnych, przezskórne rekanalizacje przewlekłych zamknięć naczyń wieńcowych, dowieńcowe platformy bioresorbowalne, obrazowanie wewnątrznaczyniowe (IVUS, OCT), denerwacja tętnic nerkowych i kardiomiopatia Takotsubo.