Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej

StartUczelniaAktualnościRok akademicki 2017/2018Ogólnopolskie Zawody Symula...

Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej

22.05.2018

Osiemdziesięciu dziewięciu uczestników z 10 uczelni medycznych w kraju wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej, które odbyły się 19 maja 2018 r. w Centrum Symulacji Medycznej GUMed. Zespoły miały do rozwiązania zadania złożone z sytuacji klinicznych. Przygotowane symulacje obejmowały: interwencję przedszpitalną w ostrej niewydolności serca, postępowanie w zawale serca z zatrzymaniem krążenia i koniecznością resuscytacji krążeniowo-oddechowej, postępowanie w obrzęku płuc i astmie oskrzelowej, przyjęcie porodu oraz opracowanie chirurgiczne rany. Zespoły były oceniane przez doświadczonych sędziów mających doświadczanie w zawodach międzynarodowych. Poziom był wysoki i wyrównany. Pierwsze miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, II miejsce Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum w Krakowie, a III miejsce Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Reprezentacja GUMed pod opieką dr Ewy Raniszewskiej w składzie: Aleksandra Kuliś, Ksawery Bieniaszewski, Mateusz Otręba, Marcin Muża zajęła IV miejsce.

Poza bezwzględną rywalizacją i ciężką pracą studenci spędzili miło czas. Podczas przerw w zawodach uczestniczyli w warsztatach USG prowadzonych przez członków Koła Ultrasonograficznego kierowanego przez docenta Wojciecha Kosiaka.

Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez zespół pracowników Centrum Symulacji Medycznej kierowany przez prof. Leszka Bieniaszewskiego.